Benedikt lekársky

Nájdeme ho na miestach, ktoré na prvý pohľad nevyzerajú ako priateľské prostredie pre život rastliny, avšak tejto rastline sa najviac darí na okrajoch ciest alebo v kamenistom prostredí. Napriek tomu odvar z lístkov tejto rastliny pomáha pri chorobách žlčníka, je nápomocný pri poruchách trávenia, no svoju rolu zohráva aj pri problémoch s dýchacím systémom.

Ženšen

Korene ženšenu pripomínajú ľudské telo, na ktoré má táto rastlina úžasné účinky. Okrem toho, že zlepšuje pamäť, pôsobí preventívne na nervový systém a podporuje aj imunitný systém. Pre mužov môže byť dobrým kamarátom, má totiž pozitívny vplyv na ich sexuálne funkcie.

bylinka ženšen

Oregano

Táto rastlina sa okrem varenia vie veľmi dobre využiť pri zápale priedušnice, bolestiach žalúdka, pozitívne vplýva pri nespavosti či epilepsii, zmierňuje bolesť počas menštruácie.

Ostropestrec mariánsky

Ostropestrec mariánsky je vhodný pre ľudí, ktorí majú problémy s pečeňou. Podporuje jej fungovanie a prečistenie. Pomáha aj pri detoxikácii organizmu a je nápomocný aj pri zdravom trávení.

Rozchodnica ružová

Táto na prvý pohľad neznáma bylinka je vhodná pre ľudí, ktorí potrebujú vydať veľkú fyzickú výkonnosť, pozitívne vplýva na náladu človeka, duševnú a emocionálne stabilitu.

rozchodnica ružová

Šafrán

Rastlina má výraznú vôňu a okrem toho, že sa využíva pri varení, pomáha pri erektilnej dysfunkcii mužov, prospieva aj v čase prechladenia a horúčky, účinkuje aj pri udržiavaní zdravého fungovania mozgu a srdca.

Senovka grécka

Jej účinky ocenia najmä ženy, pretože pomáha zotaviť organizmus po pôrode, pomáha tvoriť mlieko, no pôsobí blahodarne pri trávení, posilňuje imunitu a metabolizmus, udržiava zdravú hladinu cukru.

Eukalyptus a harmanček

Okrem toho, že eukalyptus je veľmi pekný a čoraz viac je súčasťou kytíc, má protizápalové a antioxidačné účinky, používa sa v kozmetike, zubných pastách i parfumoch, napomáha aj pri problémoch s dýchacím aparátom.

Kvety harmančeka sa používajú na prípravu čaju, mastí, kúpeľov, obkladov, má totiž dezinfekčné a hojivé účinky.

Levanduľa a Ylang ylang

Obidve majú krásnu vôňu a všeobecné účinky – dajú sa použiť na zmiernenie depresie, majú antiseptické účinky, no pomáhajú aj pri hojení kožných ochorení.

Liečivé byliny https://www.nutrifit.sk/kategoria/liecive-byliny/ sú pre človeka zázrak, a preto by sme k nim aj tak mali pristupovať. Všetky tieto a mnoho ďalších nájdete v našich produktoch a doplnkoch výživy Nutrifit.