Mnoho ľudí sleduje módnych návrhárov a vývoj v odevnom priemysle. V roku 2024 budú moderné bodkované vzory, metalické materiály a pleteniny. Medzi obľúbené sa zaradia aj stuhy a mašle. Čo sa týka farieb, hlavnú úlohu v tomto roku budú zohrávať odtiene červenej farby. Najviac sa však módny návrhári budú zaoberať ekologickejšou tvorbou, vďaka ktorej budú opakovane využívať materiály a tak budú šetriť životné prostredie. Na jar a leto v roku 2024 sa objaví červená farba v temnejšom a opulentnejšom tóne. Na mnohých ľuďoch uvidíte aj materiály, ktoré budú mať kovový lesk. Medzi takéto odevy sa zahŕňajú hlavne nohavice, ktoré nosí mnoho žien aj mužov. Ďalej sa tento materiál ukáže aj na vrchných dieloch oblečenia a viete ich doladiť akýmkoľvek spôsobom.

Červené bodkované šaty

Obľúbeným vzorom tejto sezóny budú samozrejme aj bodky, ktoré bude možné nosiť vo všetkých farbách a veľkostiach. Tento trend ovládol módny svet už v roku 2023. Môžete si vybrať medzi výraznými a veľkými, alebo malými a stlmenými. Výber je len na vás, podľa toho, ako si chcete odev zladiť. Tento módny trend nie je len pre ženy, je naozaj pre každého a zároveň nezáleží ani na veku, ani na pohlaví.

Veľká mašľa na odeve

Zároveň sa do módy vrátia odevy z pleteniny, napríklad aj kardigány. Medzi obľúbené sa zaradia aj čipky, ktoré budú disponovať veľkým vzorom alebo mašle a stuhy rôznych veľkostí a tvarov. Ženy budú môcť nosiť holé nohy bez siloniek, ktoré vyzerajú skvelo v super krátkych nohaviciach, ktoré odhaľujú takmer celé nohy a niekedy dokonca nezakryjú ani stehná.

V rámci ekologickejšieho využitia odevných materiálov sa bude pracovať so zošitými kúskami, záplatami a vrstvami, ktoré budú mať aj nedokonalosti a známky obnosenia. Nemusíte sa obávať, že by Vás kvôli tomu niekto odcudzil, pretože ľuďom vôkol seba môžete na rovinu povedať, že to je móda v aktuálnom roku.