Investícia do nových okien je investíciou do budúcnosti. Aspoň na takých 30 rokov. Počas tejto doby by ste s nimi mali byť plnohodnotne spokojní ako z hľadiska ich výzoru, tak aj z hľadiska praktických vlastností. V tomto článku sa zameriame na dve atraktívne možnosti- na plastové okná za výhodnú cenu a na štýlové hlinikove okna cena m2 s dlhou životnosťou.

Najčastejšie sa stretávame s plastovými oknami, vidíme ich takmer všade, najčastejšie v rodinných a bytových domoch. Je to cenovo najprístupnejšia a sympatická možnosť s priemernou životnosťou. Plastové okná majú životnosť maximálne 50 rokov a za tento čas poskytujú svojim spotrebiteľom kvalitné tepelno – izolačné vlastnosti. A ich údržba nie je náročná.

hliníková okna

Plastové okná sú najčastejšou voľbou spotrebiteľov.

Pokiaľ ale hľadáte niečo extra, ak chcete pre svoju budovu nadštandardnú, luxusnú voľbu z hľadiska okien, potom prichádzajú na rad tie hliníkové. Prečo?

Dôvodom sú ich originálne nenahraditeľné vlastnosti.

Dievča pri okne

A začnime napríklad tým, že tento typ okien vám vydrží najdlhšie. Ich priemerná životnosť je totiž 80 až 100 rokov, aj z tohto hľadiska sú nenahraditeľné. Vydržia celú jednu generáciu a pritom ich údržba nie je extra zložitá. Hliník je povestný svojimi odolnými vlastnosťami a stará sa o neho ľahšie, než napríklad o inú alternatívnu možnosť- o okná drevené.

Hoci je pravda, že najväčším negatívom hliníkových okien je ich vysoká cena.

  • Z tohto dôvodu je populárna kombinácia hliníka s inými, lacnejšími materiálmi.

Napriek tomu sa ľudia v niektorých prípadoch rozhodujú práve pre kvalitné hliníkové rámy. Predovšetkým v prípadoch, ak chcú okná veľkých rozmerov.

Hliníkové rámy majú skvelú nosnosť a používajú sa preto práve pri veľkých sklenených výplniach. Tento typ okien sa zhotovuje na mieru a dá sa vybrať z rôznych farieb hliníkových rámov. Ponúkajú viaceré výzorom atraktívne možnosti.