Moderný a zároveň praktický a funkčný prístup k tvorbe návrhov interiérov či celých budov uplatňujeme pri projektovaní každej stavby, ktorá v súčasnosti vychádza z projektových kancelárií, aby sa podľa týchto projektov mohli postaviť funkčné, dizajnovo originálne a praktické stavby. Ohľad sa pritom berie aj na typy a druhy materiálov, ktoré pri realizáciách využívame.

Veľa bytov, veľa balkónov

Betón, tehla, plast či hliník, to všetko už našlo svoje uplatnenie aj v dnešných, moderných stavebných dielach, sú tam zastúpené v hojnom počte a k nim treba prirátať ešte aj sklo. Tento nadčasový materiál sa nikdy nestratí v zabudnutí, práve naopak, posledné roky sa nesú v znamení veľkých sklenených priestorov, presvetlených kancelárií aj celých fasád budov. Je to sklenene zabradlie na balkon Lmmont.sk jednoznačne kvôli jeho vynikajúcim vlastnostiam, kam patrí aj priepustnosť svetla a jednoduché udržiavanie nenáročným ošetrovaním.

Fasády bytových domov sú akési skladačky, ktoré tvoria dizajnovo zaujímavé pohľady na tieto stavby, spájajú v sebe funkčnosť a eleganciu. V mnohom im pomáhajú aj balkóny, ktoré dodávajú budovám ten správny „grif“ práve vďaka sklenenému zábradliu, ktoré je často ich súčasťou. Keďže balkón musí mať zábradlie, je jasné, že voľba skla je asi jednou z najlepších. Môže byť totiž priesvitné, teda nechá prenikať svetlo, ale sklo sa dá vyrobiť aj s inou povrchovou úpravou, napríklad s grafickými vzormi, potlačou, pieskovaním či môže byť matné alebo mliečne, spôsobov je veľa.

História dýcha nostalgiou

Aj to, či bude zábradlie iba zo skla bez hliníkových rámov, je jedna z možností jeho konštrukcie. V prípade použitia hliníkových stĺpikov je možnosť ukotviť ich do balkóna zhora lebo zboku, obidva spôsoby sú atraktívne a bezpečné, a to je dôležité. Na výrobu zábradlia sa používa iba bezpečnostné sklo s certifikátom. Podľa typu sa dá vyrobiť zábradlie samonosné, môže byť tiež kotvené na bodové úchyty alebo je možnosť vyrobiť ho ako takzvaný francúzsky balkón.