Choroba. Chrípka. Kovid. Korona. Nádcha. Sopeľ. Kašeľ. Akokoľvek to nazveme, vždy sa bude jednať o zmenu stavu nášho organizmu. Bojuje proti cudzím vírusom alebo baktériám. Náš organizmus dostáva zabrať, pretože naň útočia cudzie mikroorganizmy, ktoré nám prenikli do tela. Dostali sa k nám a naše biele krvinky sa zmobilizovali, aby zaujali jasné stanovisko. Boj s chorobnými zárodkami. Nedovolíme im, aby sa nám tu množili. Biele krvinky sa vydávajú na boj proti cudzím bunkám. Za to sa cítime mizerne, tečie nám z nosa a máme pocit, že už viac nevládzeme ani držať oči otvorené. Je toho na nás príliš veľa. A to si ani nevieme predstaviť ako veľa je toho na tie naše biele krvinky.

Čo by sme mali urobiť?

Liečiť sa.

Ďalší krok?

Urobte si antigénové testy z nosa Covidexpert.sk.

detail muža

Prečo?

Budete mať istotu, s čím vaše telo a vaše biele krvinky bojujú. Ak by vám doktor rád predpisoval pri každej príležitosti antibiotiká, tak môžete oponovať, že bojujete s vírusom a nie baktériou. Nechcete si ešte viac oslabiť organizmus tým, že začnete užívať antibiotiká, ktoré nebudú bojovať s vami, ale skôr proti vám. Zničia vám prirodzenú mikroflóru v črevách a zanechajú len spúšť. Keďže baktérie nemáte, proti ktorým by bojovali, tak by ste ich užívali úplne zbytočne. Pri vírusovej infekcii sa tlmia príznaky, s ktorými sa stretávate:

kovid test

  • Ak vás trápi horúčka, tak ju budete znižovať.
  • Ak vás trápi bolesť hlavy, tak sa skúsite poriadne vyspať alebo si dáte tabletku od bolesti hlavy. Prípadne niečo, čo máte odskúšané, že vám zaberá na vašu bolesť hlavy.
  • Ak vás trápi kašeľ, dáte si sirup od kašľa. Podľa typu kašľa vám doktor poradí, ktorý je vhodný. Prípadne už máte toľko skúseností, že budete vedieť, ktorý je vhodný.
  • Ak vás trápi nádcha, tak budete inhalovať, naparovať sa a dávať sople z nosa von, čo to pôjde.