Nadčasovosť a všestrannosť využitia jedného typu oblečenia v našich skriniach môžeme smelo pripísať džínsom, ktorých možnosti kombinovania sú takmer nevyčerpateľné. Môžete si k nim obliecť čokoľvek, džínsy znesú všetko a vy budete vyzerať vždy skvelo. Elegancia sa nestratí ani vtedy, ak sa džínsy objavia na slávnostnejších príležitostiach, v správnej úprave a zdobení budú pôsobiť originálne.

Zvýrazniť krivky je možné aj takto...

Vymýšľať stále nové outfity môže byť dosť únavné, hlavne ak ste zamestnaná žena a na dlhé postávanie pred šatníkom nemáte čas. Trendy sú však na to, aby sme sa nimi nechali inšpirovať, nie slepo kopírovali a vybrali si pre seba iba to, čo nás charakterizuje a pristane našej figúre či štýlu. Každá sme totiž z iného „cesta“ a naše kvality sú inde než v postave štýlu modelky, a to je fajn.

Dlhé nohy a ideálne miery sú ako stvorené na to, aby si ich nositeľka obliekla obtiahnuté typy džínsov, skinny, superskinny, slim, pretože sú elastické a dokonalo obtiahnu postavu, takže nesmiete mať žiadne nedostatky alebo prebytky, napríklad kilá navyše. Pre ostatné, normálne postavy žien je ponuka takisto široká, strihy bootcut, straight alebo chino a podobne sa na ich telách budú cítiť ako druhá koža, musia si však vybrať správnu veľkosť.

Okrem strihov je dôležitá aj farba džínsov, lebo aj tá dokáže divy. Svetlejšie modré odtiene jeans majú tendenciu trocha pridávať na objeme, ak to nepotrebujete, tak sa ich vzdajte a stavte radšej na tmavomodré alebo čierne, tie sú tým pravým „orechovým“. Navyše, tmavá farba je vždy elegantnejšia a to dáva možnosť nosiť ich aj do spoločnosti na menej formálne stretnutia. Do nich zapravená biela blúzka či košeľa a vhodné doplnky vrátane topánok na vysokom podpätku môžu nahradiť šaty.

Tmavší odtieň je prijateľnejší

Legínsy sú samostatnou kapitolou a nie sú vhodné pre každú ženu, patria medzi pančušky, nie sú určené na nosenie namiesto nohavíc. Ak, tak s dlhou blúzkou či oversize svetrom alebo šatami v primeranej dĺžke. Džínsy sú však kúskom, ktorý umožňuje využiť naše nápady v prospech pekného outfitu, tak to majme na mysli a kombinujme tak, aby sme boli vždy štýlové a elegantné dámy.