Vlastníte automobilové alebo motocyklové veterány, alebo sa zaoberáte ako automechanik opravami rôznych typov cestných dopravných vozidiel? Táto činnosť vyžaduje okrem talentu, šikovnosti, usilovnosti a najmä zapálenia pre vec aj potrebné dielenské vybavenie. Automechanik sa nezaobíde bez zdvíhacej plošiny, ručného aj elektrického náradia, skladu náhradných dielov, a tiež bez niektorých pomôcok, ktoré sa môžu zdať malicherné a vedľajšie. Medzi nimi môže byť aj pieskovací box https://pieskovacka.sk/pieskovacky/.

ozubené kolesá

Pieskovanie je technologický proces, pri ktorom dochádza k odstraňovaniu korózie, zvyškov farieb, olejov, vazelíny a ďalších organických či anorganických nečistôt z povrchu väčšinou kovových materiálov. Pieskovanie je veľmi efektívne, na rozdiel od brúsneho papiera alebo brúsnej kefy sa týmto spôsobom veľmi cielene a efektívne eliminuje všetka nečistota vrátane zle dostupných povrchov.

automobilový veterán

Len si predstavte, že vám do dielne niekto privezie veterána, na ktorý už neexistujú náhradné diely, a vy si musíte poradiť s tým, čo máte po ruke. Súčasťou procesu opravy vozidla bude aj čistenie podvozku od korózie a nový náter, ktorý vyžaduje trpezlivé čistenie kovu od nánosov mastného prachu a šmíru, od zeminy a blata a plátov korózie. Pokiaľ bude diel ešte využiteľný, a nebude skorodovaný, že by vyžadoval výmenu, oplatí sa podrobiť ho dôkladnému čisteniu, čím zachováte aj pôvodný ráz karosérie či podvozku, a vozidlo bude mať aj vyššiu historickú hodnotu.

Práca v pieskovacích boxoch je jednoduchá a bezpečná vďaka samotnej technológii pieskovania v uzavretom priestore, vo vnútri boxu sa nachádzajú špeciálne rukavice, ktorými pridržiavate pieskovaný predmet, a pomocou pištole naň vo vnútri boxu dopadajú pieskovacie granule skla, kremičitého piesku či iného abrazíva, pričom box je uzavretý a vy ste pred tlakom abrazíva chránení. Iná situácia je pri pieskovaní v exteriéri, kedy musíte mať na sebe ochranný oblek a pracovnú kuklu.