Aspoň raz v živote sa väčšina malých chlapcov chcela stať hokejistami. Niektorí to dotiahli do profesionálnej kariéry, iný z rôznych dôvodov sa svojho sna vzdali. Či už je to tak alebo onak, neoddeliteľnou súčasťou každého hokejistu je práve hokejová výstroj. Tá sa skladá z mnohých častí a jednou z veľmi podstatných prvkov sú práve rukavice na hokej. Je to nenápadná časť celej výstroje, ktorej sa nevenuje veľká pozornosť, ale o to dôležitejšia. Nielenže by hokejista mohol prísť k úrazu, ale navyše by mu pri držaní hokejky a pri hre bola celkom zima na prsty. A so skrehnutými prstami by teda veľa gólov nenastrieľal. Čo by teda mali právne rukavice na hokej obsahovať, resp. aké časti si treba pri výbere všímať?

rukavice

Dobrá ochrana prstov, dlane, zápästia- to sú správne rukavice na hokej

Venovať sa výberu rukaviciam na hokej je celkom dôležité, aj keď na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že rukavice nezohrávajú dôležitú rolu. Okrem podstatnej časti ako je strih rukavíc, sa treba dostatočne venovať aj ochranným prvkom, ako je ochrana palca, dlane, zápästia, či hornej časti ruky. Aj keď to pri zápasoch nie je často vidno, hráči veľmi často dostávajú seknutie s hokejkou práve po rukách. A ak by hráč mal problémy s rukami, jeho hra by bola značne obmedzená a nekomfortná, aj keď nie nemožná. Takže začnime ochranou palce. Dnes už drvivá väčšina hokejových rukavíc má v palci vložený vystužený kus plastu tak, aby sa ohýbal len jedným smerom, a to smerom k dlani, čo je prirodzený pohyb prsta.

hokejové rukavice

Táto ochrana je veľmi efektívna a účinná napríklad aj pri zrážke dvoch hráčov. Ďalšou podstatnou časťou rukavíc sú vystužené dlane, ktoré sú často doplnené rôznymi spevňujúcimi materiálmi, čím dochádza k menšiemu opotrebovaniu a väčšej ochrane. Ochrana zápästia je tiež veľmi dôležitá. Tzv. manžeta rukavíc na hokej je tá časť, ktorá chráni zápästie. Rukavice na hokej sa vyrábajú s kratšou manžetou, ktorá však menej chráni ruku, ale na druhej strane dovoľuje zasa lepšiu manipuláciu s hokejkou. Všetky ochranné prvky na rukaviciach na hokej sú dôležité.

Aký materiál sa používa?

Rukavice na hokej sú zvyčajne vyrobené z pravej kože, zo syntetickej kože alebo z nylónu. Každý tento materiál má svoje špecifikácie, záleží na sume, ktorú chcete do rukavíc dať a aj od pocitu samotného hráča.
Najlepší výber rukavíc na hokej nájdete na https://www.hokejovekorcule.sk/.