Otočíme kohútikom a tečie voda, takisto jednoducho dokážeme spláchnuť toaletu či spustiť umývačku riadu, ktorá ho poumýva za nás. Všetko sú to vymoženosti modernej doby a využívame ich bežne, takže sa nad nimi nepozastavujeme, no až do chvíle, keď dôjde k havárii.

nohy, kanál

Bezproblémové fungovanie kanalizácie a potrubia by malo byť v našom záujme, keďže ich ako obyvatelia bytov využívame denne a od ich čistoty závisí aj fungovanie všetkých napojených domácností. V prípade havarijného stavu, keď sa potrubie upchá a odpad je tak nútený vrátiť sa späť do bytov, už musíme zavolať na pomoc odbornú firmu krtkovanie Senec https://ab-krtkovanie.sk/krtkovanie-kanalizacii-senec/, ktorá sa o to postará a potrubie vyčistí. Fungujú na celom území Slovenska, nonstop aj počas sviatkov a voľna, vykonávajú čistenie, monitoring a trasovanie potrubí a tiež ostatné inštalatérske práce.

Obyvatelia Senca sa takisto na nich môžu obrátiť v prípade potreby, ak je nutné čistenie a krtkovanie upchatých potrubí, WC, guľôčok, výleviek, odtokov drezov a umývadiel, dažďových zvodov a kanalizačných vpustí a podobne. Pri čistení potrubia využívajú elektromechanickú metódu a vysokotlakové čistenie. Na elektromechanické čistenie je potrebný elektromotor, ktorý poháňa oceľové špirály, tie vykonávajú vibračný a rotačný pohyb naraz, čím dokonalo dokážu odstrániť všetky nánosy mastnoty a nečistôt z povrchu potrubia.

Má niekoľko výhod:

-čistenie je rýchle

-odpad z kanalizácie sa pri ňom nevyplavuje

-je vhodné aj na malé priemery

-k životnému prostrediu je šetrné

Druhou možnosťou je vysokotlakové čistenie, dnes najúčinnejšie a najmodernejšie, vykonáva sa vysokotlakovým vodným čerpadlom s benzínovým motorom a napojenou hadicou s dĺžkou až 100metrov, čo umožňuje vyčistiť naraz dlhý úsek potrubia.

water-783355_640

Aj táto metóda má svoje výhody:

-všetky hrubé nečistoty dokáže dokonalo odstrániť za pomerne krátky čas

-potrubie je po havárii opäť v prevádzke veľmi rýchlo

-riziko poškodenia potrubia je minimálne