Keď sa pozriete z okna vášho bytu alebo rodinného domu vidíte, že fúka vietor a prší. Máte doma malé dieťa, ktoré neviete, ako máte zabaviť počas zlého počasia? Prinášam vám hry, ktoré s ním môžete doma vykonávať. Ak je vonku zlé počasie, nemôžete ísť na prechádzku alebo na detské ihrisko. Ostáva vám len porozmýšľať, ako svojho nezbedníka zabavíte doma. Existujú rôzne hry, ktoré sa dajú vykonávať aj v pohodlí vášho domova. Jednou z najčastejších hier je určite kreslenie. Kreslenie napomáha dieťaťu rozvíjať svoje predstavy a myšlienky a dáva ich na papier.

 

farbičky

 

Môže kresliť ceruzkou alebo aj použiť farbičky. Ďalšou metódou zábavy je maľovanie. Maľovať môže dieťa vodovými farbami, temperovými farbami alebo aj tušom alebo voskovkami. V obchode už nájdete všelijaké možné dostupné fixky, farbičky a potreby na maľovanie. Dieťa si maľovaním a kreslením rozvíja svoje schopnosti a zručnosti. Tieto činnosti môžete vykonávať spolu so svojim dieťaťom. Vaše dieťa bude cítiť vašu prítomnosť, ale aj to, že sa mu venujete a hráte sa s ním. V detskej izbe sa v nečase dá toho robiť veľmi veľa. Obľúbené je aj hranie spoločenských hier. Tie si môžete zahrať aj vo dvojici alebo aj s celou vašou rodinou. Vhodnou spoločenskou hrou je napríklad pexeso. Je dokonalou hrou aj pre maličké deti, aj keď ešte ho poriadne nevedia hrať. V detskej izbe si môžete kotúľať alebo hádzať loptičku.

 

pomôcky

 

Je to krátkodobé zabavenie dieťaťa, ale za to veľmi obľúbené. Určite sa aj u vás doma nájde nejaká malá loptička vhodná na hádzanie, či kotúľanie. Činností, ktorými môžete zabaviť svoje malé dieťa je množstvo. Môžete napríklad využiť vašu záhradu a stanovať. Na trhu sú dostupné aj stany do detskej izby, takže aj keď prší, môžete stanovať aj vnútri. Dieťa môžete naučiť aj sadiť kvetinky alebo rastlinky. To poteší hlavne malé dievčatká. Ale možno aj chlapcov. Deti majú radi hranie sa s pieskom, kamienkami alebo zeminou. Vytvorte spolu niečo pekné, čo si môžete vyložiť ako pamiatku na váš balkón. Určite vaše deti budú nadšené. Zároveň ich zabavíte aj na niekoľko hodín počas nepriaznivého počasia.