Je pochopiteľných hneď niekoľko dôvodov, prečo sa niekto rozhodne jazdiť na motorke a do tohto koníčka tak investovať spravidla nemalé peniaze. Ale nakoniec to stojí za to, no samozrejme ak poznáme svoje potreby a investujeme tak správnym smerom. A tento poznatok sa rozhodne dotýka tiež doplnkov a prioritne bezpečnostného prvku, prilby na motorku. A výber vhodnej prilby sa prakticky odvíja od typu motorky a trasy, ktorou chcete pravidelnejšie jazdiť. Rôznorodosť z tohto hľadiska poskytuje výrobca LS2 s rôznymi typmi prevedení podľa špecifického využitia.

Dvaja motorkári

Faktormi sú tiež stránky ako pohodlné nosenie či vnútorná výbava spolu s klimatizáciou. Každopádne niekto sme náročnejší a iní menej, no pre všetkých rovnako platí, že helma musí na hlave dobre sedieť a musí byť našou neodmysliteľnou výbavou. Rovnako tak jej výber každý z nás musí prispôsobiť tomu, k akému typu motorkára sa osobne radí.

To konkrétnejšie znamená, ako už bolo spomenuté, akú trasu pravidelne lemuje, či koľko koní vytiahne jeho stroj. Je totiž rozdiel jazdiť v obci na skútri a vyššou rýchlosťou po diaľnici. Takisto sú tu však aj nadšenci off-road terénu alebo tiež formy jazdy, akou je motocross. Preto poznáme v stručnosti tieto najčastejšie typy prílb:

motorkos, motorkári

Integrálna je v skratke špecifická voľba pre tých, čo hľadajú najvyšší stupeň zabezpečenia, pričom častokrát radi „dupnú na plyn“. Dôvodom je fakt, že tento typ helmy chráni doslova celú hlavu a to vrátane tváre. Výhodou je tiež ochrana pred hmyzom či prudkým nárazom vetra, s ktorým sa stretávame pri vyššej rýchlosti.

Vyklápacia sa z hľadiska zabezpečenia príliš nelíši a ide v danom smere o podobne kvalitnú voľbu. Rozdiel je ale v prednom „vyklápaní“, čo oceníte ak sa po dlhšej trase chcete napiť, vydýchať, komunikovať a pod.

Otvorená poskytuje pocit väčšej slobody a ľahkosti pri jazde, no samozrejme pri jazde v menšej rýchlosti.

Motokrosová je určená pre fyzicky náročnejšiu jazdu, akou je motokros. Vyznačuje sa ochranou brady a špicatým šiltom.