Jeden z najdrahších športov nielen na Slovensku, ale aj vo svete je určite hokej, pretože rodičia alebo hokejisti sú povinní si zakúpiť celú hokejovú výstroj. Hokejová výstroj musí byť pre hráča ako uliata a musí sa https://www.diamondreality.sk/na-co-si-dat-pozor-pri-kupe-nehnutelnosti v nej hráč cítiť pohodlne. Rodič, ktorý sa moc nevyzná v hokeji, môže byť pre neho nákup výstroje španielskou dedinou a nemusí si byť istý, do ktorých kúskov z výstroje je lepšie investovať viac a do ktorých je možné investovať menej. Ak nie ste si istý, čo je potrebné pre hokejistu, my vám pomôžeme.

hokejová výstroj

Kvalita hokejovej výstroje je nevyhnutná

Asi aj ten najmenej zainteresovaný rodič, ktorý sa nevyzná v hokeji vie, že hokejista potrebuje kvalitné korčule na ľad. V súčasnosti na trhu je široká ponuka hokejových korčúľ, dokonca je možné ich kúpiť aj z druhej ruky. Je však na vašom rozhodnutí, či dieťaťu obujete korčule, ktoré už nejaké dieťa pred tým obulo alebo mu zakúpite nové. Výhodou nových korčúľ je, že dieťaťu sa nové korčule prispôsobia na jeho nohu, a teda nie sú už prispôsobené na cudziu nohu. Keď sa korčule prispôsobia nohe dieťaťa, sú veľmi pohodlné a dieťa sa cítiť v nich fit, aj napriek tomu, že zo začiatku sa hokejistovi nové korčule budú zdať tuhé. Je dôležité investovať do prilby, ktorá často môže zachrániť dieťa pred úrazom a vážnym zranením.

hokejový zápas

Detská prilba si vyžaduje, aby mala košík, ktorý ochráni celú tvárovú časť dieťaťa. Pri kúpe prilby dbajte na to, aby mala nálepku, ktorá zaručí jej bezpečné nosenie a cerfitikáciu. Hokejová výstroj pozostáva aj z hokejových rukavíc, ktoré sú navrhnuté a vyrobené tak, aby chránili ruky hokejistu pred nárazmi a samozrejme ruka musí byť v teple. Lacnejšie rukavice sa odlišujú od drahších najmä v materiály, ktorý je použitý a samozrejme v polstrovaní. Hokejová výstroj pozostáva aj z chráničov, konkrétne lakťové, ramenné, stehien, krku, holení. Tie majú za úlohu ochrániť hráča pred úrazom a rizikom, že hokejistu trafí puk. Hokejová výstroj je špecifická práve pre hokej a napríklad chrániče na lyžovanie nie je možné využiť v hokeji a naopak. Každá výstroj pre určitý šport je navrhnutá tak, aby plnila účely ochrany v športe, a preto je to tak aj s hokejovou výstrojou. K povinnej výbave hokejistu patrí aj hokejka, spodná bielizeň či suspenzor. Ak sa chcete dozvedieť viac, prípadne hľadáte vhodného predajcu hokejovej výstroje, navštívte stránku https://www.hokejovekorcule.sk/.