Je to smutné, pre niekoho možno i nespravodlivé, no pravda je taká, že vekom nemladneme. Skôr či neskôr si uvedomíte, https://www.facebook.com/PriznaniaFCHPT/videos/468481720205137/ že to s vašim telom nie je až tak ružové. Nehovoríme o žiadnych invalidoch. V staršom veku, sa hýbe ťažšie proste každému. Na to by ste nemali zabúdať ani vtedy, keď si budete kupovať nový matrac alebo samotnú posteľ.Stará žena sedí na posteli so sivými paplónmi.jpg

Potrebujete svoje pohodlie

Matrace https://www.segum.sk/produkty/matrace pre starších ľudí sa od tých pre mladých ničím nelíšia. Tým máme na mysli, že na žiadnom matraci nenájdete vysačku „ pre dôchodcov“ alebo „pre tých skôr narodených“. Preto musíte vedieť, aké požiadavky musí váš matrac spĺňať. Poďme si to povedať pekne poporiadku.

  • Matrac musí byť pevný a tvrdší, najlepšie úplne tvrdý. Na staré kolená si určite nekupujte mäkký matrac. Verte, že sa z neho ráno nebudete vedieť normálne postaviť, mäkký povrch nesvedčí vašim kĺbom ani chrbtici. Na niektorých miestach, kde vaše telo na neho tlačí o niečo viac, teda napríklad v oblasti kolien alebo panvy, sa časom vytvoria preležaniny, ktoré spôsobia problémy aj fit človeku v osemnástke.

Posteľ s hnedým čelom, sivými obliečkami, vedľa ktorej je zelený kvet v kvetináči.jpg

  • Mali by ste si vyberať matrac s rozdelenými zónami tieto matrace majú vlastnosť, ktorá vám veľmi uľahčí život, teda skôr spánok. Ide o to, že matrac nie je rovnako tvrdý na celom svojom povrchu. Je spevnený presne na miestach, ako sú kolená, lakte a panva. Vďaka tomu sa vám bude spať pohodlnejšia a zdravšie.
  • Na škodu nie je ani to, ak si zaobstaráte polohovateľný rošt a k nemu vhodný matrac, takto bude večerné čítanie omnoho príjemnejšia a navyše si svoju posteľ môžete nastaviť tak, aby sa vám na nej spalo čo najlepšie.
  • Určite by ste nemali na svojom matraci šetriť. Verte, že investované financie, sa vám vrátia na liekoch, ktoré nebudete musieť kupovať. Ani vaša chrbtica nemladne, a tá vie človeku narobiť nemalé problémy. Preto si zaobstarajte matrac z pamäťovej peny, pružinový alebo taštičkový matrac.